روغن موتور روغن تصفیه
خانه / روغن موتور / روغن موتور مناسب | شاخص های مهم در انتخاب بهترین روغن موتور برای خودرو

روغن موتور مناسب | شاخص های مهم در انتخاب بهترین روغن موتور برای خودرو

روغن موتور مناسب روغنی است که با نوع ماشین و وسیله نقلیه سازگاری و هماهنگی داشته باشد. انواع روغن موتور و بهترین روغن موتور و با کیفیت ترین روغن موتور در بازار توسط شرکت های بزرگ تولید کننده بهترین روغن موتور تولید و با بهترین بسته بندی بازار داخلی و صادرات عرضه می گردد.
همان طور که می دانیم، انواع وسایل نقلیه برای به حرکت درآمدن و تردد به روغن موتور مناسب نیازمند می باشند. از سویی برای این که بهترین روغن موتور را برای خودروی مصرفی تهیه و فراهم کنیم، باید پیرامون مسائلی در این حیطه، نهایت دقت نظر را به کار ببریم. در واقع این شاخص های مهم و قابل توجه هستند که گزینش و انتخاب را برای خریدار اصلی، هموار و آسان تر می کنند. یکی از نکات مهمی که به آن اشاره شد، هماهنگی روغن انتخاب شده با نوع خودرو می باشد که انتخاب یک روغن مناسب در نهایت موجب کارکرد بهتر ماشین و اتوموبیل خواهد شد.

روغن موتور مناسب | شاخص های مهم در انتخاب بهترین روغن موتور برای خودرو

قیمت روز انواع روغن موتور

قیمت روز انواع روغن موتورروغن موتور مناسب و روغن موتور هایی که به بازار عرضه و ارائه می شوند، دارای قیمت و نرخ بسیار متفاوتی هستند. لیست قیمت روغن موتور از چند جهت دارای تمایز می باشد. نخستین مورد به مواد سازنده و تشکیل دهنده اولیه آن ها باز می گردد که نقش اساسی و جدی را در شکل گیری روغن دارند.
پس در انواع روغن مثل روغن بنزینی، روغن دیزلی، دگرگونی های بارزی را در مورد ساختار شان، شاهد هستیم. دلیل بعدی که بسیار مورد توجه است، کیفیت و استانداردی است که روغن های تولید شده، توانسته اند در هنگام تولید کسب کنند.
روغن موتور مناسب و  هر کدام از روغن های موجود در بازار بنا به مراحل ساخت و همچنین استاندارد هایی که در ساخت آنها به کار گرفته شده است دارای نرخ متفاوتی هستند. از طرفی تغییرات به وجود آمده در نرخ خرید مواد اولیه موجب تغییر در قیمت نهایی محصول تولید شده نیز خواهد بود. بنابراین نوسان قیمت بخشی به این موضوع باز می گردد.
برای خرید انواع روغن موتور مانند روغن موتور پراید یا روغن موتور ارزان بهتر است در مورد قیمت روز آن اطلاعات کافی به دست آید و سپس متقاضیان اقدام به خرید نمایند.

وظایف روغن موتور در خودرو

وظایف روغن موتور در خودروروغن موتور مناسب و روغن موتورهایی که در انواع خودروها مورد استفاده قرار می گیرند، وظایف و نقش مهمی را برعهده دارند. از روغن موتور در اتوموبیل به مانند خون در رنگ های انسان یاد شده است که همان نقشی را که خون در بدن انسان ایفا می کند، یک روغن موتور نیز همان نقش را بر عهده دارد. به طور کلی مهمترین وظایفی که این مواد در خودرو به انجام می رسانند عبارتند از:

 • جابه جایی حرارت و خارج کردن حرارت اضافی و نقش خنک کنندگی
 • روان سازی و کم کردن اصطکاک که این اصلی ترین نقش روغن موتور است که باعث کمتر ساییده شدن و آسیب رسیدن به قطعه ها می شوند.
 • ممانعت در برابر زنگ زدن به دلیل یک سری واکنش های شیمیایی
 • آب بندی کردن سیستم خودرو : وقتی روغن ها بین رینگ بیستون و سیلندر قرار می گیرند، عمل آب بندی را انجام داده و در نتیجه سبب کارایی بیشتر موتور می شوند.
 • پاک کردن و معلق سازی : روغن مصرفی، ذراتی که در اثر ساییده شدن به وجود می آیند و ترکیباتی که به هنگام تجزیه روغن پدیدار می شوند، را تعلیق گردانیده و موجب پاک کنندگی سطوح مختلف می شوند.
 • جلوی ضربه را گرفتن : روغن ها تأثیرات مضر ضربات قطعات را هنگام کار کردن از بین می برند.
 • کم کردن مصرف سوخت : به هنگام استفاده از روغنی با گرید خوب در استارت زدن، زمان رسیدن روان کار به قطعات تنزل پیدا کرده و کم می شود در نهایت مقدار استعمال سوخت را تا حد قابل توجهی پایین می آورد.

مشخصات و کارکرد روغن موتورهای بنزینی

مشخصات و کارکرد روغن موتورهای بنزینیروغن موتور مناسب و روغن موتور بنزینی دسته ای از روغن موتور است که دارای غلظت کمی است و ویسکوزیته پایینی را دارا می باشند. در نتیجه نمی توان از روغن دیزلی به جای بنزینی استفاده کرد. از جهتی دیگر این روغن ها دارای افزودنی های کمتری به نسبت روغن های دیزلی هستند. این گونه است که دارای شفافیت زیادی می باشند و نشانی از کدر بودن را در آن ها نمی توانیم پیدا کنیم.
روغن موتور مناسب و هم چنین می توان گفت این روغن ها که مخصوص استفاده در خودروهای بنزینی هستند، کمتر باعث ایجاد دود و آلودگی در سطح شهر و محیط می شوند. در نهایت زمان بیشتری می توان از این روغن ها استفاده کرد و نیازی به تعویض زود هنگام آن ها وجود ندارد.
حرف اس انگلیسی نشان دهنده روغن بنزینی است که بر روی قوطی ها و بسته های حاوی روغن درج شده است.

مشخصات و کارکرد روغن موتورهای دیزلی

مشخصات و کارکرد روغن موتورهای دیزلیروغن موتور مناسب و روغن موتورهای دیزلی معمولا از ویسکوزیته یا گران روی بالایی برخوردار هستند یعنی غلظتشان به نسبت، زیاد است. از سویی دیگر این نوع روغن ها، افزودنی های بی شماری را در ترکیبات اصلی خود دارند و بیشترین آن ها پاک کننده ها می باشند واینگونه است که دارای رنگی نسبتا کدری می باشد.
روغن موتور مناسب در نتیجه اگر روغن موتور دیزلی را در یک موتور بنزینی بریزیم، اثرات مخرب و جبران ناپذیری را خواهد داشت. از طرفی دیگر، چون این روغن ها حتما باید در خودروهای دیزلی استفاده شوند، آلایندگی زیادی را به همراه خود می آورند و سبب آلودگی در سطح قابل ملاحظه ای می شوند.
در آخر می توان گفت این تولیدات به نسبت روغن های بنزینی، در مدت کوتاه  تری کارایی خود را از دست می دهند، و در نتیجه باید زمان تعویض زودتری را برای آن ها در نظر گرفت.

عمده فروشی روغن موتور

عمده فروشی روغن موتورروغن موتور مناسب و موتور خودرو یکی از مهمترین بخش های تشکیل دهنده آن می باشد که نقش مهمی را در حرکت خودرو ایفا می کند. در واقع انتقال حرکت و انتقال سوخت و انتقال نیرو بر عهده این بخش از ماشین است که از روغن به منظور کاهش اصطحکاک بین قطعات استفاده می شود.
در حال حاضر در کشور کارخانجات زیادی در امر تولید روغن موتور فعالیت دارند که هر کدام نام و برند مشخصی داشته و مناسب استفاده در ماشین های مخصوص می باشد. تولیدت این کارخانجات به صورت عمده در بازار توزیع شده و هر فروشگاه بنا به میزان عرضه و تقاضای خود به خرید از عمده فروشی روغن موتور می پردازند.
روغن موتور مناسب در واقع این گروه های تجاری با حجم و مقادیر زیاد این محصول سر و کار دارند و توزیع کننده آن در نواحی مختلف هستند. هر شهر و منطقه نیاز متفاوتی به این کالا دارد و سیستم های عمده فروشی نیز بنا به درخواست و میزان سفارش کار ارسال را انجام می دهند.

برندهای برتر روغن موتور در بازار

برندهای برتر روغن موتور در بازارهمان طور که می دانیم امروزه مارک های گوناگونی به عنوان تولید کننده برتر روغن موتور به انجام امور و فعالیت های متعددی در این راستا همت می گمارند. این امور در این جهت انجام می شوند که روغن های با کیفیت و مرغوب و هم چنین استاندارد شده به دست مشتریان و مصرف کنندگان اصلی برسند.
در واقع اکثریت قریب به اتفاق این برندها، تلاش شان بر این است که سلامت روغن ها را تا حد زیادی بالا ببرند و محصولی با کیفیت را تحویل مشتریان و مصرف کنندگان دهند. در نتیجه می توانند در این مسیر، تبدیل به یکی از برندهای برتر روغن موتور شوند.آن چه که بین تمامی برند های و مارک های معتبر عمومیت دارد، استفاده از مواد اولیه با کیفیت و در نظر گرفتن حقوق مشتریان و خریداران می باشد.
روغن موتور مناسب در نهایت وقتی این اقدامات را در مورد تمام این برند های معروف و نامی می بینیم، می توانیم از بیشتر آن ها به عنوان برترین ها نام ببریم. چون معمولا این گونه انتخاب ها در نهایت امر به نظر مصرف کننده و مشتری باز می گردد که خود او تشخیص بدهد کدامین مورد، بهترین  و برترین در نوع خودش می باشد.

بزرگترین مرکز خرید و فروش روغن موتورهای ایرانی و خارجی

بزرگترین مرکز خرید و فروش روغن موتورهای ایرانی و خارجیروغن موتور مناسب انواع روغن که شامل روغن موتور ایرانی و روغن موتور خارجی می شوند و در بازارها و مکان های گوناگون قابل رویت هستند، روز به روز بر تعداد و میزان شان در این حیطه افزوده می شود. در واقع این بازار ها هستند که تبدیل به مرکز و محور اصلی خرید و فروش این نوع محصولات شده اند.
روغن موتور مناسب در مراکز فروش برند های مختلف اعم از انواع خارجی یا داخلی به مراجعه کنندگان معرفی می شود. علاوه بر این، این مراکز می توانند راهنمائی ها و مشاوره های لازم را نیز در مورد زمان تعویض روغن موتور یا انتخاب بهترین نوع روغن مناسب خودرو به خریداران ارائه نمایند.
از دیگر خدماتی که این مراکز می توانند انجام دهند، تعویض روغن موتور در همان مکان خرید است که در واقع نوعی مزیت خرید محسوب می شود.

فروشنده برتر روغن موتورهای باکیفیت

فروشنده برتر روغن موتورهای باکیفیتفروشندگان روغن موتور می کوشند روغن موتور اصل و درجه یک را به دست مصرف کننده برسانند. این افراد هدف و نیت اصلی خود را بر کیفیت و مرغوبیت محصولات گذاشته اند. این توزیع کنندگان توانسته اند با این اهداف تبدیل به برترین ها در انواع خود شوند.
روغن موتور مناسب در این میان تقریبا اکثرشان کیفیت قابل توجهی را ارائه می کنند تا به این گونه در بازار های جهانی به فروشنده برتر تبدیل شوند. پس نمی توان فقط نام یک توزیع کننده را در این جا به عنوان فروشنده برتر نام برد.
اصلی که تمامی فروشنده های برتر به آن توجه دارند آن است که محصولی با کیفیت و درجه یک را به مشتریان عرضه نمایند و از طرفی برای حقوق خریدار احترام قائل شوند. از این رو تمامی این گروه ها در این کار توانسته اند موفق عمل نموده و در بازار به عنوان فروشنده یا فروشندگان برتر شناخته شوند.

شاخص‌های مهم در انتخاب روغن موتور مناسب

شاخص‌های مهم در انتخاب روغن موتور مناسبروغن موتور مناسب برای این که بتوانیم روغن موتور مناسبی را انتخاب کنیم، باید به چند نکته اساسی در این راستا توجه داشته باشیم. در ادامه به بررسی مختصر این موارد می پردازیم:

 • نگاه به غلظت روغن موتور یا همان گرانروی ( ویسکوزیته )، این که بدانیم تا چه حد روغن موتور  غلظت دارد.
 • تمرکز روی کیفیت روغن موتور یا API
 • میزان روغن موتور مورد استفاده، این که به میزان زیادی نیاز می شود یا برعکس.
 • مبنای روغن معدنی یعنی سنتتیک و نیمه سنتتیک
 • توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی مثلا هر کدام از شرایط آب و هوایی سرد یا گرم نیاز به روغن موتور متفاوتی دارند که باید به آن ها توجه شود.

بهترین زمان برای تعویض روغن موتور

بهترین زمان برای تعویض روغن موتورروغن موتور هایی که امروزه برای انواع خودروها استفاده می شوند، با توجه به خصوصیات و ویژگی هایی که دارند، معمولا در زمان بیشتری می توانند کارایی و قابلیت های خود را حفظ کنند.
هم چنین باید به این نکته توجه داشت که مقدار کارکردی که بر روی انواع ظرف های روغن نوشته شده اند، نمی روغن موتور مناسب توانند تنها معیار برای زمان تعویض روغن موتور باشند و باید به شرایط دیگری نیز در این حیث توجه کرد.
از سویی اگر هریک از موارد زیر برای این محصول رخ دهد، روغن موتور مصرفی باید زودتر عوض شود. حال در زیر به توضیحات مختصر و مفیدی در مورد این شرایط می پردازیم:

 • وقتی در شرایط سختی مجبور باشیم از خودروی خود استفاده کنیم. مثل زمانی که باید زیاد دور بزنیم یا هنگامی که بار های اضافی را بخواهیم حمل و جا به جا کنیم.
 • زمانی که در ترافیک سنگینی مانده باشیم و ماشین نیز در جا کار کند.
 • به هنگامی که استارت هایمان در هوای سرد از یک میزانی بالاتر می روند.
 • از همه مهم تر این که به تنظیمات موتور دقت کافی نکرده باشیم. یعنی عدم تنظیم موتور سبب می شود که زود به زود، روغن موتور ماشین را عوض کنیم.

توجه به نکات فوق می تواند در عملکرد بهتر روغن موتور و تعویض آن نقش مهمی ایفا نمایند.

صادرات روغن موتور درجه یک

صادرات روغن موتور درجه یکروغن موتور درجه یک و هم چنین روغن موتور باکیفیت که در کشور تولید می شود، فروشندگان را به این اقدام مهم و اساسی وا داشته است که دست به صادرات عمده و کلی بزنند. این محصولات به خاطر مرغوبیت بالایی که دارند، همواره و در هر شرایطی، پاسخ گو و جواب گوی نیاز و احتیاجات مشتریان می باشند.
از سوی دیگر وقتی درجه یک ترین روغن ها پا به عرصه جهانی می گذارند و در سیطره گسترده ای به مناطق روغن موتور مناسب دیگر صادر می شوند، رضایت کاملی را برای مصرف کنندگان ایجاد و فراهم می کنند. این گونه است  که دوباره تقاضا و درخواست ها برای صادرات انبوه آن، مشاهده می شود.
روغن موتور مناسب که این گونه صادرات برای صادر کنندگان، امتیاز ها و استانداردهای قابل توجهی را ایجاد کرده اند، به نحوی که توانسته اند در این راستا بر صادرات تولیدات خود به صورت روز به روز بیفزایند و در نهایت به ممتاز ترین و شاخص ترین صادر کنندگان تبدیل شوند.

مشاوره جهت خرید بهترین روغن موتور

مشاوره جهت خرید بهترین روغن موتوربرای این که بتوانیم راهنمای خرید روغن موتور را قبل از هر اقدام مهم در مورد این محصول پیدا کنیم، باید به سراغ افراد متخصص و حرفه ای رفته و از آن ها اطلاعاتی را کسب کنیم.
یکی از این روش ها رجوع به مراکز معتبری است که در این زمینه فعالیت های گوناگونی را انجام می دهند.
فروشگاه های مذکور چون معمولا سالیان متمادی، به اقدامات مؤثری در راه روغن موتورها پرداخته اند، پس می توانند گزینه های مناسبی جهت مشاوره دادن به خریدار باشند.
روغن موتور مناسب روش دیگر در این مسیر، رجوع به سایت هایی است که به صورت آنلاین، مشاوره لازم را به افراد ارائه می نمایند. این سایت ها معمولا می کوشند که اطلاعات کارا و سودمندی را در راستای خرید اینترنتی روغن موتور از بهترین نوع، در اختیار تمام افراد قرار دهند.
در نهایت باید گفت که انجام مشاوره برای دریافت و تحویل بهترین روغن ها، امری بسیار ضروری می باشد، مخصوصا برای افرادی که در این زمینه ها، تخصص و مهارت بسزا و درخور توجهی ندارند و نیازمند افزایش اطلاعات هستند.

 
[ جهت خرید و فروش این محصول با ما ارتباط بگیرید .].
تولیدی بازرگانی  نیکان  اویلز  
09129157603
ثابت
آدرس تحویل کالا انبار یا باربری
nikanOil

مطلب پیشنهادی

The price of bulk car oil is 25 tons

قیمت روغن فله ماشین ۲۵ تن

قیمت روغن فله ماشین شامل انواع روغن ماشین بنزین و روغن ماشین دیزلی در گرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نیکان اویلز