روغن موتور روغن تصفیه
خانه / روغن موتور / تجارت روغن موتور | بازار خرید بهترین روغن های صنعتی

تجارت روغن موتور | بازار خرید بهترین روغن های صنعتی

تجارت روغن موتور در بازار خرید بهترین انواع برند روغن ایرانی و صادرات روغن به ترکیه و اثر گذاری در تعیین قیمت روغن موتور در عراق و تجارت روغن موتور همچنین صادرات روغن پایه و روغن پایه تصفیه شده به هند و کشورهای های آسیایی رویکرد جدید اقتصاد ایران در تجارت روغن موتور می باشد.
افزایش تعداد خودرو در سطح شهرها، افزایش مصرف روغن موتور را در پی دارد. روغن موتور در خودرو، نقش حیاتی ایفا می‌کند. ازینرو، تجارت روغن موتور، گرم و پررونق است. بازار خرید بهترین روغن های صنعتی، در اختیار محصولاتی با کیفیت و استانداردهای بالا و قیمت‌های مناسب است.http://101service.ir/

تجارت روغن موتور | بازار خرید بهترین روغن های صنعتی

کارخانه تولیدی انواع روغن موتور در کشور

کارخانه تولیدی انواع روغن موتور در کشوراز مزایای استفاده از روغن موتور مرغوب، به موارد زیر باید اشاره کرد:

 • کاهش مصرف سوخت و آلاینده‌ها و ذرات معلق
 • قابلیت ضدخوردگی و سایش قطعات موتور خودرو
 • خاصیت پاک‌کندگی و تصفیه
 • حفظ گرانروی روغن در زمان مصرف
 • کارکرد مناسب در زمان استارت زدن

با توجه به موارد ذکر شده، اهمیت مرغوبیت روغن موتور در کارکرد خودرو مشاهده می‌شود. انتخاب روغن موتور مناسب، هم به سلامت خودرو و کاهش هزینه تعمیرات کمک می‌کند و هم در حفظ محیط زیست.ازاین رو، کارخانجات تولید روغن موتور، کیفیت محصولات خود را متناسب با خودروهای تولید ایران، بومی سازی کرده‌اند.

همچنین تجارت روغن موتور و بورس روغن موتور  و با هدف تامین روغن موتور خودروهای خارجی موجود در ایران، روغن موتورهایی ویژه، طراحی و تولید می‌کنند. این روغن‌ها بر پایه روغن‌های تمام سینتیک تولید می‌شوند. روغن‌های تمام سینتیک، از سطح کیفی بالایی برخوردار می‌باشند، به همین نسبت، قیمت این روغن نیز بیشتر از نمونه‌های موجود در بازار می‌باشد.

تجارت روغن موتور انواع روغن موتور با کیفیت‌های متفاوت در بخش‌های بعدی به تفصیل توضیح داده شده‌است.همان‌طور که آگاهید، پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی متعددی در زمینه تولید روغن موتور در ایران، فعال هستند. این تولیدکنندگان، با بهره‌گیری از دانش متخصصان فن و تجهیزات مدرن پالایشگاهی، محصولاتی با استانداردهای بالا به بازار ارائه می‌دهند.

با وجود رقابتی سازنده در بین تولیدکنندگان و کارخانجات تولید روغن موتور، با هدف حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، محصولات ارائه شده به بازار با قیمت مناسب عرضه می‌شود.

آشنایی با فرآیند کامل تولید روغن موتور

آشنایی با فرآیند کامل تولید روغن موتورروغن موتور در خودرو وظیفه راوانکاری بین قطعات فلزی را برعهده دارد. غلظت و روغنی بودن آن باید استاندارد باشد، نه بسیار غلیظ و نه زیاد رقیق، همچنین، روغن موتور با کیفیت بعد از مدتی استفاده، رنگ سیاه بخود می‌گیرد.

به دلایل گفته شده، در تجارت روغن موتور باید روغن موتور از پایه معدنی تولید شود. اساس کار آن‌ها برش روغنی(Lube cut) است که از نفت خام تهیه می‌شود. مراحل تولید روغن موتور به شرح ذیل می‌باشد:

تقطیر نفت خام در فشار اتمسفریک و تقطیر نفت خام در فشار خلا؛ بعد از ورود لوب کات یا برش روغنی به پالایشگاه و انجام عمل تقطیر، ماده روانسازی حاصل می‌شود که، لیست قیمت روغن موتور  و روغن پایه نام دارد. اما این روغن پایه، کیفیت لازم را جهت روانسازی ندارد، برای کاربردهای مختلف از افزودنی‌های مناسب به آن اضافه شود.

 1. ورود ماده اولیه از نفت خام، برس روغنی
 2. جداسازی آروماتیک ، حاوی ترکیبات غیراشباع
 3. موم گیری و تصفیه نهای با هیدروژن
 4. حصول روغن پایه
 5. مخلوط کلی روغن پایه با مواد افزودنی

در نتیجه بسته به نوع مواد افزودنی‌، روغن موتور، روغن صنعتی، روغن دنده خودرو تهیه و تولید می‌شود.

 

راهنمای انتخاب و خرید روغن موتور مناسب

راهنمای انتخاب و خرید روغن موتور مناسببرای تهیه بهترین روغن موتور خودرو، اگر به بازار سری بزنید، با انواع مختلف روغن موتور با قیمت‌های متفاوت، کیفیت‌های مختلف و حتی نمونه‌های داخلی و خارجی روبرو خواهید شد.

بهتر است برای تهیه روغن موتور ایده‌آل، ابتدا آگاهی مختصری از کارکرد روغن موتور داشته باشیم تا برای انتخاب و خرید روغن موتور مناسب، دقیق‌تر عمل کنیم.روغن موتور مناسب در تجارت روغن موتور ، بخوبی خنک کاری، پاک کنندگی، جلوگیری از سایش، خوردگی وزنگ زدگی قطعات را انجام می‌دهد.

وقتی ویسکوزیته روغن موتور مناسب باشد، موتور خودرو در دمای پایین و استاندارد کار خواهد کرد. این امر موجب افزایش عمر قطعات و کاهش سوخت و تبخیر آن در سیلندر می‌شود.با انتخاب روغن موتور مناسب، در کاهش سوخت، کاهش هزینه تعمیرات و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی گام موثری برداشته ایم.

بر این اساس، انجمن مهندسین خودرو امریکا، استانداردهایی را وضع نموده، تا انتخاب روغن موتور خودرو، دقیق و راحت انجام شود.معمولا ویسکوزیته روغن موتور ها با علامت اختصاریSAE aW-b نمایش داده می‌شوند.

عددa نشانگر ویسکوزیته روغن در دمای پایین است و عدد b  ویسکوزیته روغن موتور در دمای کاری موتور را نشان می‌دهد.

بر این اساس روغن موتور ها را به دو دسته تقسیم می‌کنند.

 • روغن موتور تک درجه: بعداز SAE عددی نوشته شده، که نشان دهنده تک درجه بودن روغن است. در دمای متغیر، روغن کارایی لازم را ندارد.
 • روغن موتور چهار فصل یا چند درجه: در بیشتر مواقع و در دمای متغیر این روغن پیشنهاد می‌شود.

حرف w به نشانه زمستان بوده عدد قبل از آن ویسکوزیته روغن در دمای پایین رانشان می‌دهد، که هرچه کمتر باشد، قابلیت استفاده از روغن در دمای پایین‌ را داراست. عدد بعد از آن ویسکوزیته در دمای کار موتور راهنمایش می‌دهند، که هرچه بیشتر باشد، روغن در دمای بالا چسبنده‌تر است.

معمولا، در تجارت روغن موتور  بهترین روغن موتور خودرو، روغنی است که سازنده خودرو پیشنهاد داده است. بهتر است در خرید روغن موتور از متخصصان فن کمک و راهنمایی گرفته همچنین همزمان با تعویض روغن موتور، فیلتر روغن را نیز عوض کنید.

بهترین برندهای روغن موتور در بازار ایران

بهترین برندهای روغن موتور در بازار ایراناز ان‌جا که ایران سرزمین نفت خیز است، بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه تهیه روغن موتور را در خود دارد، بسیاری از تولید کنندگان فعال در این صنعت، پاسخگوی نیاز بازار بوده و حتی تقاضای بسیاری از بازارهای خارجی را تامین کرده‌اند.

تجارت روغن موتور و فروشگاه اینترنتی روغن و بهترین برندهای روغن موتور در تجارت روغن موتور در بازار ایران، با کمک علم روز دنیا، بکار بردن تجهیزات پالایشگاهی مدرن بهترین روغن موتور را سطح کیفی بالا به بازار عرضه می‌کنند.

کارخانه روغن موتور مرغوب و درجه یک، با ایجاد مراکز فروش در تهران و شهرستان‌ها، بخوبی پاسخگوی نیاز بازار هستند.

واردات روغن موتور خودرو خارجی به کشور

واردات روغن موتور خودرو خارجی به کشوربا وجود روغن موتورهای مرغوب و با کیفیت ایرانی و حتی صادراتی تجارت روغن موتور، سالانه مقادیر قابل توجهی روغن موتور خودرو خارجی به ایران وارد می‌شود، که به لحاظ کیفی، بعضی درجه یک و شاید با کیفیت پایین‌تری باشند.

امار گمرک، حجم روغن موتور وارداتی در ایران در سال ۹۷ در حدود چندین هزار تن اعلام کرد. این آمار نشان از خروج مقدار قابل توجهی ارز از کشور دارد.

اما بعضی از کارشناسان معتقد به الزام واردات و ایجاد بازار رقابتی بین محصولات داخل و خارجی، هستند.

هفت کشوری که روغن موتور خود را به ایران صادر می‌کنند، به شرح زیر می‌باشد:

 • تایوان
 • المان
 • ترکیه
 • امارات متحده عربی
 • ایتالیا
 • بلژیک
 • جمهوری کره

نمایندگی فروش انواع روغن موتور ایرانی و خارجی

نمایندگی فروش انواع روغن موتور ایرانی و خارجیروغن موتور اصل، را اگر از روی ظاهر بخواهید بشناسید باید به نشان استاندار حک شده روی آن توجه کرد. اما ممکن است همیشه این روش مطمئن‌ترین راه نباشد. در نتیجه، تنها یک راه باقی می‌ماند؛ خرید روغن موتور اصل و مرغوب از نمایندگی فروش معتبر.

تجارت روغن موتور و نمایندگی فروش انواع روغن موتور، تجارت روغن موتور و خریدار را در جهت انتخاب محصول با کیفیت و‌مناسب خودرو، راهنمایی خواهد کرد. غالباً در نمایندگی های فروش، مشاوران متخصص در این فن حضور دارند.

اگر خریدار روغن موتور ایرانی و یا خارجی هستید، یا باید آنقدر تخصص و مهارت در شناخت آن داشته باشید یا به این نمایندگان فروش  اعتماد کنید.تجارت روغن موتور و عمده فروش روغن موتور با قیمت مناسب، در اصل همین نمایندگان و فروشگاه روغن موتورو تولیدی انواع روغن  هستند.

مراکز تعمیر و تعویض روغن موتور خودرو، با توجه به مراجعه زیاد افراد، معمولاً یکی از خریداران عمده روغن موتور هستند. 

جدول قیمت روغن پ در بازار امروز

جدول قیمت روغن موتور در بازار امروزبا توجه به شرایط اقتصادی کشور، نوسانات نرخ ارز تاثیر مستقیم و صعودی بر قیمت‌ روغن موتور ایرانی و خارجی و مواد اولیه خواهد داشت.

تجارت روغن موتور با روش های متفاوت و به این دلیل تولیدکنندگان بر اساس، قیمت‌های تمام شده محصولات، بصورت روزانه و‌حتی ساعتی، جدول قیمت روغن موتور را در بازار ارائه می‌دهند.

با هدف اطلاع مشتریان و خریداران عمده از آخرین قیمت‌ها،تجارت روغن موتور در  سایت‌های آنلاین و بروزی طراحی شده‌است. از خدمات سایت‌های اینترنتی توسط عرضه‌کنندگان، ارائه جدول قیمت می‌باشد.

در این جداول، قیمت واحد برای هر لیتر روغن موتور با کیفیت های متنوع و متفاوت قید شده‌است.

فروشنده انواع روغن ماشین اورجینال

فروشنده انواع روغن موتور اورجینالبا توجه به نقش حیاتی روغن موتور در کارکرد خودرو، انتخاب یک روغن موتور اصل و باکیفیت، اهمیت ویژه‌ای دارد.

اما آیا در شناخت روغن موتور اورجینال، تبحر کافی را دارید؟

با وجود انواع روغن موتور در بازار انتخاب محصول مرغوب و با کیفیت کمی مشکل می‌شود. روغن موتور را بر اساس گزینه‌های زیر نیز، می‌توان دسته‌بندی کرد:

 • تولیدکننده روغن موتور
 • حجم بسته‌بندی روغن موتور
 • قیمت روغن موتور

تجارت روغن موتور و فروشنده انواع روغن موتور، روغن موتور دیزلی با شناخت کامل از انواع روغن موتور و دادن مشاوره و راهنمایی، خریدار را در انتخاب کالای مناسب و مرغوب راهنمایی می‌کند.

غالباً روغن موتورهای اورجینال و با سطح کیفی بالا، قیمت بیشتری نسبت به دیگر روغن موتورها دارند. اما فروشندگان با اندیشیدن تمهیداتی، محصولات با کیفیت خود را با قیمت مناسب‌تری به خریداران عمده روغن موتور، ارائه می‌دهند. بدین ترتیب امکان خرید روغن موتور ارزان و اورجینال، تحقق می‌یابد.

معرفی انواع مختلف روغن شرکتی و کاربرد آن ها

معرفی انواع مختلف روغن موتور و کاربرد آن هاتجارت روغن موتور در ایران به دلیل داشتن ذخایر نفتی، تولید کننده بزرگ روغن موتور محسوب می‌شود. روغن موتور خودرو در پالایشگاه‌ها و یا در مجتمع‌های بزرگ پتروشیمی تولید می‌شوند. در این کارخانجات روغن موتور با کاربرد متفاوت و فرمول شیمیایی مجزا عرضه می‌شوند. این تولیدات را به دو دسته زیر تقسیم بندی می‌کنند، که بیشتر، تفاوت در نوع افزاینده‌ها می‌باشد:

 • روغن موتور دیزلی: این روغن موتور با حرف اختصاری C نمایش داده می‌شود. این روغن موتور تمایل به جذب کربن دارد. به دلیل وجود شرایط سخت برای موتور دیزلی، نیاز به روغن با ویسکوزیته بالاتر و افزودنی های ضد سایش بیشتری نسبت به روغن موتور بنزینی دارند.
 • روغن موتور بنزینی: این روغن موتور با حرف اختصاری S نمایش داده میشود. این روغن موتور تمایل به جذب قیر و رطوبت دارند.

از سوی دیگر بر اساس فرمول شیمیایی چندین روغن موتور متفاوت تهیه می‌شود که به شرح ذیل می‌باشد:

 • روغن موتور نفتی، معدنی یا مینرال: این روغن موتور از دونوع دیگر بسیار ارزان تر و به لحاظ کیفی، ضعیف‌تر عمل می‌کند. معمولا در دمای بالا بسیار رقیق و در دمای پایین بسیار غلیظ نزدیک به حالت جامد، می‌باشد، چرا که از نفت خام تهیه می‌شود.
 • روغن سینتیک یا سنتزی یا تمام سنتزی: این روغن موتور از دو نوع دیگر گران‌تر است، چراکه بصورت آزمایشگاهی تولید می‌شود. اما با توجه به کیفیت آن، خرید این روغن موتور مقرون بصرفه تر خواهد بود.
 • روغن موتور نیمه سینتیک یا نیمه سنتزی: این روغن به لحاظ قیمت و کیفیت مابین دو روغن دیگر قرار می‌گیرد. زیرا با وجود افزودنی‌های مناسب، در شرایط سخت مثل دور موتور بالا، بهتر از نوع مینرال عمل می‌کند.

تعدادی از کارخانجات تولیدی روغن موتور، در ایران، با دستیابی به استانداردهای بالای تولید، از قطب‌های تولید انواع روغن موتور در منطقه محسوب می‌شوند.

مرکز پخش روغن موتور در سراسر کشور

مرکز پخش روغن موتور در سراسر کشورکارخانجات فعال در زمینه روغن موتور، با هدف تامین نیاز هم‌وطنان، جهت خرید عمده و یا جزیی، مراکز پخشی را در سراسر کشور، بنا نهاده‌اند.

تجارت روغن موتور و مرکز پخش روغن موتور، در سراسر کشور، با ارائه روغن موتور اصل به بازار فعالیت می‌کنند.

باید در خرید روغن موتور، نهایت دقت را بعمل آورد، همان‌طور که مستحضرید، مرکز فروش روغن استفاده از روغن موتورهای قلابی  و بدون کیفیت، آسیب جبران ناپذیری به خودرو می‌رساند. درنتیجه هنگام خرید روغن موتور، با مراجعه به نمایندگی فروش و مرکز پخش معتبر، از استاندارد بودن و اصالت کالا اطمینان حاصل می‌شود.

بازار خرید انواع روغن ماشین و صنعتی

بازار خرید انواع روغن موتور صنعتی تجارت روغن موتور در روغن موتور صنعتی با پایه نفتی، بعنوان روانکاری طیف وسیعی از ماشین آلات را در بر میگیرند. در بسیاری از ماشین‌الات خانگی، ماشین آلات صنعتی و … کاربرد دارند.

انواع روغن موتور صنعتی عبارتند از:

 • روغن دنده های صنعتی
 • روغن توربین
 • روغن ترانسفورماتور
 • روغن گردشی و هیدرولیک
 • روغن صنایع نساجی
 • روغن کمپرسور
 • روغن دیزل ژنراتور

انواع روغن موتور صنعتی، با تقطیر نفت خام و حذف مواد مضر مانند گوگرد و فسفر و افزودن موادی با هدف افزایش ویسکوزیته و یا افزایش طول عمر روغن فرآوری می‌شوند.

وجود ذخایر نفتی و پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های صنعتی پتروشیمی، ایران را به قطب تولید انواع روغن موتور صنعتی و خودرو تبدیل نموده‌است. تولید کنندگان با کسب استاندارد‌های ملی و بین المللی، پاسخگوی نیاز داخلی بوده، صادرات روغن موتور را نیز گسترش می‌دهند.

تجارت روغن موتور توسط  تولید کننده روغن موتور  در کشورهای بسیاری در منطقه، خواستار خرید انواع روغن موتور ایرانی هستند. ورود قابل توجهی ارز به کشور، با صادرات روغن موتور، نه تنها منافع تولیدکنندگان را تامین می‌کند، گشایشی در اقتصاد کشور خواهد بود.

از سویی با افزایش تولیدات خودرو و ماشین آلات صنعتی و خانگی، افزایش عرضه روغن موتور به بازار، امری ضروری است.به دلایلی که ذکر شد، تولید کنندگان روغن موتور صنعتی، با ایجاد سایت‌های اینترنتی، به معرفی آخرین تولیدات و محصولات با کیفیت و نحوه انتخاب و استفاده آن‌ها می‌پردازد.

تجارت روغن موتور و فروش روغن صنعتی در این سایت‌ها و نمایندگی های فروش در شهرستان‌ها،با قیمت مصوب تولید کننده، عرضه می‌شود.خریدار عمده انواع روغن موتور صنعتی به راحتی و از طریق سایت فروش آنلاین، با ثبت سفارش در کوتاه‌ترین زمان ممکن خرید خود را نهایی می‌کند، در عین حال از کیفیت کالای خریداری شده، اطمینان خاطر خواهد داشت.

ارسال سفارشات روغن ماشین در کشور

ارسال سفارشات روغن موتور در کشورتجارت روغن موتور و تولیدکنندگان جهت عرضه محصولات خود به همه نقاط کشور، نمایندگان فروش خود را در شهرستان‌های مختلف، تامین می‌کنند. در واقع خرید از این نمایندگی‌ها و فروشگاه روغن موتور، مانند خرید مستقیم از کارخانه، بدون واسطه و پرداخت سود اضافه خواهد بود.

تجارت روغن موتور در سایت‌های اینترنتی تولیدکنندگان و نمایندگی روغن موتور، علاوه بر معرفی محصولات، آخرین لیست قیمت انواع روغن موتور تولید شده را ارائه می‌دهند.

در این سایت‌ها، بخشی جهت تکمیل سفارشات مشتری و خرید محصولات در نظر گرفته شده‌است.از این طریق خریدار روغن موتور، حجم مورد نظر از کالا را مشخص ‌خرید خود را کامل می‌نماید. ارسال سفارشات از این روش سریع و بدون اختلاف وقت انجام می‌شود.

 
[ جهت خرید و فروش این محصول با ما ارتباط بگیرید .].
تولیدی بازرگانی  نیکان  اویلز  
09129157603
ثابت
آدرس تحویل کالا انبار یا باربری
nikanOil

مطلب پیشنهادی

The price of bulk car oil is 25 tons

قیمت روغن فله ماشین ۲۵ تن

قیمت روغن فله ماشین شامل انواع روغن ماشین بنزین و روغن ماشین دیزلی در گرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نیکان اویلز