روغن موتور روغن تصفیه
خانه / روغن موتور / روغن موتور بنزینی مالتی گرید | شناخت روغن موتور

روغن موتور بنزینی مالتی گرید | شناخت روغن موتور

روغن موتور بنزینی مالتی گرید شامل بهرین روغن ۱۰w40 از انواع روغن موتور که دارای بهترین مشخصات روغن موتور اورجینال و تولید شده در بزرگترین تولید کننده روغن موتور در بازرگانی روغن نیکان با قیمت درب کارخانه و قیمت درب پالایشگاه عرضه می شود.
روغن موتور بنزینی مالتی گرید  با قیمت درب پالایشگاه و روغن موتور اصل تحویل می شود. روغن موتور وظایف بی شماری برای موتور ماشین به عهده دارد. از جمله این وظایف، کاهش سایش قطعات، موتور تمیز نگه داشتن قطعات موتور از دوده و شستشوی این دوده ها، روانکاری، آب بندی کامل بین سلیندر و پیستون، خنک نگه داشتن قطعات درون موتور و …
استاندارد ACEA روغن موتور را به سه دسته بخش کرده است: برای موتور بنزینی، موتور دیزل سبک و موتور دیزل سنگین. همچنین روغن موتور بنزینی مالتی گرید، یکی از درجه های روغن موتور می باشد.
در ایران شرکت های مختلفی در زمینه تولید روغن موتور فعالیت می کنند. روغن موتور بهران یکی از نمونه های شرکت های ایرانی تولید روغن موتور می باشد. در کنار این، روغن موتورهای خارجی نیز در بازار ایران وجود دارد.
بمنظور دیدن لیست قیمت و مشاهده محصولات کلیک کنید.https://carnikan.ir/

روغن موتور بنزینی مالتی گرید | شناخت روغن موتور

سطح کیفی روغن موتور

سطح کیفی روغن موتورروغن موتور بنزینی مالتی گرید سطح کیفی روغن موتور در استاندارهای کیفی این ماده مهم در موتور، به استاندارد API پافشاری شده که توسط انیستیتو نفت امریکا ایجاده شده. این استاندارد مرسوم ترین طبقه بندی سطح کیفی روغن موتور در ایران نیز می باشد. برای انتخاب روغن موتور مناسب بورس روغن موتور  سطح کیفی آن بسیار مهم است. برخی طبقه بندی ها در این زمینه این گونه می باشد:

 • کیفیت روغن موتورهای بنزینی و دیزل API
 • طبقه بندی روغن های موتور بر اساس گرانروی ( این طبقه بندی خود به دو بخش روغن های موتور بر اساس درجه بندی SEA و روغن های موتور بر اساس درجه بندی ISO تقسیم گردیده است.)
 • طبقه بندی روغن های موتور بر حسب سطوح کیفیت (این هم به دو بخش انجمن نفت امریکا API و معرفی سطح کیفی ILSAC طبقه بندی شده است.)

درجه بندی روغن های موتور | شرکت نفت بهران

درجه بندی روغن های موتور | شرکت نفت بهرانهمان گونه که در بالا اشاره ای به درجه بندی روغن های موتور شد،  روغن های موتور از لحاظ گرانروی به دو دسته تک درجه یا روغن موتور مونو گرید و  چند درجه ای یعنی روغن موتور مالتی گرید باز تقسیم بندی می شوند.

 • بیشتر بخوانید: روغن گیربکس

روغن موتور بنزینی مالتی گرید با لیست قیمت روغن موتور و روغن موتور بنزینی مالتی گرید  روغن موتور بنزینی مالتی گرید در تمامی فصول قابل استفاده است. روغن های دسته دوم، مواد افزودنی خاصی دارند که در سرما مانند روغن سبک عمل می کنند؛ به ویژه هنگام استارت زدن. این باعث می شود تا موتور به آسانی روشن شود. در کل کارایی روغن های چند درجه ای، بیشتر است.

شاخص روغن های موتور | فروشگاه آنلاین

شاخص روغن های موتور | فروشگاه آنلاینبرای عوض کردن روغن موتور خودرو، باید شاخص روغن های موتور را در نظر بگیریم. برخی به چهار نکته مهم در این زمینه اشاره کردند که شامل نکات زیر می باشند:

 1. حجم روغن موتور مورد نیاز
 2. شاخص API کیفیت روغن موتور
 3. شاخص گرانروی SAE یا غلظت روغن موتور
 4. پایه روغن معدنی، نیمه سنتتیک، سنتتیک

روغن موتور بنزینی مالتی گرید برای خرید روغن موتور با مشخصه های بالا، می توانید به فروشگاه های آنلاین که از همیشه بیشتر در دسترس هستند مراجعه کنید.

شناخت روغن موتور و زمان مناسب تعویض روغن موتور

شناخت روغن موتور و زمان مناسب تعویض روغن موتورروغن موتور بنزینی مالتی گرید زمان مناسب تعویض روغن موتور، بستگی به زمان ماندگی روغن در کارتر موتور و مسافت طی شده دارد.

 • بیشتر بخوانید: روغن ایرانول

فروشگاه اینترنتی روغن به این نکته باید توجه کرد که موارد خاص مانند حرکت زیاد در مسیرهای پر ترافیک و استارت زدن زیاد در هوای سرد، مدت زمان تعویض روغن موتور را جلوتر می اندازد؛ هر چند تغییرات خواص روغن موتور، به مقدار کارکرد و به مدتی که روغن در موتور بوده هم بستگی دارد. برای تعویض روغن موتور، شناخت روغن موتور خودرو مهم می باشد.

روغن موتور چیست و کدام روغن موتور بهتر است؟

روغن موتور چیست و کدام روغن موتور بهتر است؟همان گونه که خون در بدن انسان مهم است، روغن موتور نیز برای موتور ماشین اهمیت دارد. این ماده که پس از پالایش های بسیار به دست می آید تولیدی انواع روغن  انواع مختلفی دارد که در بالا به آنها اشاره شد. روی هم رفته، روغن موتور مالتی گرید با استاندارهای جهانی، برای موتورها توصیه می شود.

روغن موتور بنزینی مالتی گرید

روغن موتور بنزینی مالتی گریدروغن های موتور  مونو گرید در نخست کارایی بسیاری داشتند؛ ولی پس از چندی متخصصان بر آن شدند تا فرآورده ای تولید کنند که در برابر دما انعطاف پذیری بالاتری داشته باشد.

 • بیشتر بخوانید: روغن پایه

پس از این تغییرات ساختاری ای در روغن موتورها پدید آمد که منجر به روغن موتور مالتی گرید شد که در چهار فصل سال کارآیی دارند. روغن موتور بنزینی مالتی گرید، هنوز هم از سوی کارشناسان، برای استفاده توصیه می شود.

 
[ جهت خرید و فروش این محصول با ما ارتباط بگیرید .].
تولیدی بازرگانی  نیکان  اویلز  
09129157603
ثابت
آدرس تحویل کالا انبار یا باربری
nikanOil

مطلب پیشنهادی

The price of bulk car oil is 25 tons

قیمت روغن فله ماشین ۲۵ تن

قیمت روغن فله ماشین شامل انواع روغن ماشین بنزین و روغن ماشین دیزلی در گرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نیکان اویلز